Pozew grupowy został prawomocnie przyjęty do rozpoznania.

28 września 2017r. odbyło się niejawne posiedzenie Sądu Apelacyjnego, na którym rozpatrywano kolejne zażalenie Banku Millennium SA w sprawie pozwu o klauzule abuzywne w umowach dotyczących kredytów hipotecznych indeksowanych do walut obcych.

Sąd Apelacyjny postanowił oddalić zażalenie Banku, w związku z czym pozew grupowy został prawomocnie (czyli: ostatecznie) przyjęty do rozpoznania.

W związku z decyzją Sądu Apelacyjnego, Sąd I Instancji niezwłocznie powinien zarządzić ogłoszenie w prasie ogólnopolskiej informacji o ostatecznym terminie przyłączenia się nowych kredytobiorców do pozwu zbiorowego.
Po upłynięciu terminu, który powinien wynieść 3 miesiące, wydane zostanie postanowienie co do składu grupy i w końcu będzie można przystąpić do merytorycznego rozpoznania sprawy.

Numer postanowienia: Sygn. akt I ACz 1254/17

 

3 komentarze

 1. Rafal K

  „Niezwłocznie” już trochę mineło.
  Czy już może wiadomo kiedy termin zamknięcia składu grupy?

 2. Grzesiek

  Coś już wiadomo?

 3. piotrwk (Autor)

  Złożona została, do Sądu Apelacyjnego, skarga na przewlekłość postępowania w pozwie grupowym.
  Sąd ogłoszenie w prasie i termin przystąpienia do pozwu powinien ogłosić „niezwłocznie”. A od ponad 3 miesięcy się tym nie zajął.

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]