Wygrana w sprawie z Bankiem Millennium w sprawie Ubezpieczenia Niskiego Wkładu Własnego

Kredytobiorca frankowy z Krakowa, w sprawie prowadzonej przez Kancelarię Eliasz-Suliński, uzyskał zwrot Ubezpieczenia Niskiego Wkładu Własnego – wszystkich pobranych od niego „składek”. W sumie około 17.000 zł.

Dodatkowo ujawniono poufne dokumenty banku dotyczące zawierania i trybu działania UNWW. Pomoże to innym kredytobiorcom w odzyskiwaniu tej, skandalicznie pobieranej, składki pseudoubezpieczenia.

W rzeczonej sprawie kwota kredytu wynosiła 365 tys. zł. Przy wypłacie pierwszej transzy bank pobrał składkę UNWW w wysokości 2,5 tys. zł, po 3 latach już 7 tys. zł, a ostatnią wycenił na 8 tys. zł.

Kredytobiorca, zaskoczony ponawianą składką, która rozumiana była przez większość klientów banku jako jednorazowa, a z literalnego brzmienia umowy mogła być najwyżej pobrana dwukrotnie, zamiast zapłacić trzeci raz oddał sprawę do sądu.

W ramach wcześniejszej korespondencji z bankiem nie otrzymał satysfakcjonującej informacji o warunkach ubezpieczenia. Wszelkie szczegółowe pytania były oddalane na podstawie obowiązującej bank tajemnicy bankowej.

Bank dopiero po kilkukrotnym wezwaniu sądowym przedstawił dokumentację umów z towarzystwem ubezpieczeniowym. Umowa ta, jak się okazało, była korzystna jedynie dla banku. Można nawet powiedzieć, że klient płacił za pogorszenie swojej sytuacji (zapraszam do zapoznania się z innymi artykułami dotyczącymi UNWW).

Wyrok nie jest prawomocny i zapewne Bank Millennium się odwoła.
Nie jest póki co także opublikowane uzasadnienie wyroku.
Kiedy tylko się pojawi, dołączę je do tego dokumentu.

3 komentarze

 1. pozwalembank

  Tutaj inny wyrok. Czy przypadkiem nie jest to też Bank Millenium?
  Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia. Sygn. akt I C 1455/13
  http://orzeczenia.ms.gov.pl/content/niski$0020wk$0142ad$0020ubezpieczenie/155025500000503_I_C_001455_2013_Uz_2014-12-23_001

 2. Yoannay

  Pozew grupowy w sprawie UNWW przeciw Bankowi Millennium dziś złożony w Sądzie Okręgowym.
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/ubezpieczenie-wkladu-wlasnego-kredytobiorcy-podwazaja-przed-sadem/zeez4t

 3. Marcin_Opoczno

  Prawda że dziś wygrany Prawomocnie????

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]