Nowa wersja kalkulatora – transze i wakacje

Dzięki pracy i umiejętnościom Pawła Szewczaka do kalkulatora zysków dodane zostały funkcje uwzględniające wypłatę kredytu w transzach oraz wakacje kredytowe.

Kalkulator pomoże wyliczyć kwotę do wpisania w wezwaniu do zapłaty opublikowanym w dniu wczorajszym.

9 komentarzy

 1. MoNo

  Panie Piotrze
  Coś jest nie tak :) wychodzi mi do oddania prawie 100 tys.
  Coś źle liczy, już po 1 transzy dokonuje dziwnego przeliczenia kredytu, i z jednej transzy o wartości 61000 robi od razu 328ooo w drugiej tabelce (kredyt po wygranym poście), proszę także o dodanie więcej wakacji kredytowych niż 10 (karencja przeważnie była dłuższa)
  Pozdrawiam

 2. mapas

  Pozostały kredyt w pierwszej tabelce z transzami też nie sumuje się prawidłowo.
  pzdr

 3. a.trzpil

  czy suma pozostała do spłaty wyliczona w kalkulatorze może różnić się od sumy pozostałej do spłaty wykazanej na stronie banku Milennium (jest to kwota 388,68 CHF)?

  1. piotrwk (Autor)

   Tak, jak pisałem są to przeliczenia przybliżone. Chociaż 388CHF to dość dużo.

 4. a.trzpil

  Kwota kredytu w chwili pobrania w CHF po przeliczeniu w kalkulatorze zgadza sie, poszczególne raty jest róznica miedzy tymi w kalkulatorze a tymi w harmonogramie spłat od kilku groszy do ok. 5 zł (jest to pewnie spowodowane nie zawsze regularnymi spłatami kredytu) stąd pewnie tak duża ta różnica w kolumnie suma spłat.Kwota po wygranym pozwie w kolumnie Twój zysk na dzień 22 maja 2014 to o koło 22tys., czyli chyba się zgadza.

 5. Szkodek

  Czy ktoś może próbował wyliczyć kwotę wezwania do zapłaty przy wariancie wcześniejszych spłat kredytu oraz spłacie całkowitej..?

  1. piotrwk (Autor)

   Da się, chociaż wymaga to zapisywania wyników cząstkowych „na boku”. Liczy Pan kredyt do dnia spłaty. Obniża jego wartość o wpłatę i tą daną wpisuje jako nowy kredyt. I tak dla każdej spłaty. A spłata całkowita to po prostu zakończenie wyliczenia w dniu spłaty.

   1. Szkodek

    Dziękuję za odpowiedź – a co w takim razie z faktem, że nadpłaty były robione po niekorzystnym kursie? Wydaje mi się, że przy takim systemie nie uwzględniamy „wyzysku” na nadpłatach..

 6. piotrwk (Autor)

  Praktycznie jest to tak jakby Pan spłacił kilka rat w tym samym czasie. Różnice rat są liczone tak, żeby uwzględniać różnice spread-u. Spłacanie (czy to raty czy nadpłaty) jest po kursie sprzedaży waluty, a kredyt został wypłacony po kursie zakupu waluty.

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]