Atak hakerski na Kancelarię DTW

Przeprowadzono atak hakerski na Kancelarię Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy – kancelarię prowadzącą nasz pozew zbiorowy.

Przejęto olbrzymią ilość danych, w tym prawdopodobnie także dane osobowe wszystkich uczestników pozwu zbiorowego, pisma procesowe, informacje tajne i poufne.

O zleceniodawcy ataku i ewentualnym powiązaniu celu ataku z największym pozwem zbiorowy w Polsce, można tylko dywagować – autor/autorzy ataku pewnie się nie przyznają.

Wszystkim osobom, których dane mogły zostać przejęte, polecam baczne przyglądanie się czy nie zostały przeprowadzone jakiekolwiek dziwne operacje, do których te dane można wykorzystać (kredyty, chwilówki, przelewy, zamówienia, itp.).

Dopisek 1:
W rozmowie z Karoliną Mikołajek otrzymałem informację, że o ataku wiedzieli kilka dni wcześniej i od razu podjęli współpracę z firmą zabezpieczającą – na ich polecenie wyłączono serwery, a aktualnie trwa sprawdzanie całej infrastruktury Kancelarii.

Pani Karolina twierdzi, że struktura przechowywania danych w Kancelarii uniemożliwia wyciek danych osobowych – są składowane na komputerach bez połączenia z siecią i tu się nie ma o co martwić.

Policja została powiadomiona w czwartek rano.

Forum mogło wyciec, ale tam nie ma danych osobowych, tylko emaile i, jeśli ktoś podał jako nick, to imię i nazwisko.

Informacje są uspokajające, ale należy czekać na pełną informację z Kancelarii.

Dopisek 2:
Około 11:30 strona Kancelarii zaczęła działać. Forum Grupy nadal nieczynne.

67 komentarzy

  1. ms

    Może chcą nas sprowokować do rezygnacji z takiej „nieprofesjonalnej” kancelarii i w ogóle z walki… Ale my się chyba nie damy?

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]