Pierwsza rozprawa – obecność członków Grupy

Przypominam, że pierwsza rozprawa o dopuszczenie do rozpoznania, w trybie postępowania grupowego, pozwu o klauzule indeksacyjne odbędzie się 14 maja 2015 r., o godzinie 9:00, w sali 130 Sądu Okręgowego w Warszawie, aleja Solidarności 127, Warszawa.

Sala nr 130 jest małą salą, na której najprawdopodobniej dla publiczności dostępnych będzie około 7-10 miejsc.

Ważne jest by nikogo z obecnych na sali nie poniosły emocje. Musimy się prezentować nie jako rozemocjonowana, roszczeniowa Grupa (tak zapewne chciałby przedstawiać nas bank), tylko jako Grupa spokojna, pewnie prezentująca swoje racje zarówno na sali sądowej, jak i poza nią.

Reakcje publiczności na sali sądowej.
Nie należy rozprawy w żaden sposób zakłócać, np. prowadząc półgłosem dyskusje, rozmawiając przez telefon komórkowy, komentując na głos przebieg rozprawy, itp.
Trzeba pamiętać, że Sędzia przewodniczący składowi sądu może upomnieć osobę, która narusza powagę, spokój lub porządek czynności sądowych, a po bezskutecznym upomnieniu może ją z sali rozpraw usunąć. Dodatkowo sąd może ukarać winnego karą porządkową grzywny w wysokości do 10 000 złotych lub karą pozbawienia wolności do czternastu dni.

Jeżeli na rozprawę wybierze się więcej niż kilka osób i zabraknie miejsca dla publiczności na sali sądowej, to na rozstrzygnięcie można poczekać na dziedzińcu sądu. Najlepiej w ciszy. Takie milczące czuwanie jest lepiej odbierane.

Rejestracja przebiegu rozprawy.
Rejestracja jest przeprowadzana przez Sąd w formie pisemnego protokółu lub nagrania. W obu przypadkach Kancelaria otrzyma zapisu rozprawy i będzie się można z nim zapoznać. Jeśli ktoś z publiczności chciałby samodzielnie nagrać rozprawę, to musi wystąpić o zgodę do Sądu. W przypadku otrzymania takiej zgody i utrwalenia przebiegu rozprawy za pomocą nagrania, nie należy tego nagrania publikować ani rozpowszechniać.

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]