Wyrok w pierwszej rozprawie pozwu grupowego

Dzisiaj o 9:00 rozpoczęła się I-sza rozprawa dotycząca orzeczenia o dopuszczalności postępowania grupowego i ewentualnie o zobowiązanie do złożenia kaucji.

Rozprawa trwała około 3 godziny.
Bank wnosił o odroczenie rozprawy, ale wniosek ten nie został uwzględniony – z naszej strony dochowane zostały wszystkie terminy dostarczania dokumentów i Sąd nie widział podstaw do odroczenia.

Wyrok zostanie ogłoszony 28 maja o godz. 13:00, o numer sali należy się dowiadywać w sekretariacie Sądu Okręgowego w Warszawie, Al. Solidarności 127.

Sąd zasugerował ogłoszenie wyroku w większej sali. To sugeruje że spodziewa się dużej liczby publiczności.
Jeśli więc ktoś ma możliwość pojawienia się na ogłoszeniu wyroku to będzie to mile widziane, także przez Sąd.

Jeśli nie będzie informacji o nowym numerze sali, to należy udać się pod salę 201 (II piętro), która aktualnie jest wyznaczona na rozprawę, przy drzwiach sali będzie informacja o zmianie i nowym numerze sali.

8 komentarzy

 1. kowae

  Panie Piotrze, jeśli był Pan na rozprawie, prośba o krótkie „sprawozdanie” co się działo: strony podtrzymały swoje stanowiska, bank zaproponował ugodę, która nie została przyjęta, bank kwestionował niektórych uczestników pozwu, było kilka stacji TV i bank chciał, aby nie uczestniczyli – to wszystko było w czasie rozprawy z GNB. Czy podobnie było u Was?

 2. Yoannay

  Byłam na rozprawie. Sala była tak mała, że z publiczności miejsce siedzące miały tylko 4 osoby, reszta stała przez 3 godziny. To pewnie spowodowało, że następnym razem będzie już większa sala zwłaszcza, że jak zostało to powiedziane na rozprawie, jest to największy pozew grupowy w historii bo dotyczy na chwilę obecną ok. 3.500 osób. Trudno więc się dziwić, że i zainteresowanie publiczności jest większe. Dobrze, że Sąd to dostrzegł…

 3. andrzejGrz

  Informacja o wyroku Sądu Najwyższego w sprawie „Nabitych w mBank” lub „stary portfel”:
  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/sad-najwyzszy-ws-nabitych-w-mbank-uwzglednil-kasacje-banku/rsltph

 4. Andrzej747

  Duda obiecał pomuc frankowiczom . Więc powinniśmy jako grupa starać się przypominać

 5. kowae

  już nie mogę się doczekać decyzji sądu – przyjmują czy (tak jak GNB) odrzucają z powodu ….
  Trzymam kciuki i czekam na wieści

 6. andrzejGrz

  Coś wiadomo ? Sprawa odbyła się o 13:00

 7. juristi

  A jeśli postanowienie o odrzuceniu pozwu się uprawomocni, to co z kasą wpłaconą Kancelarii?

  1. piotrwk (Autor)

   Jak napisałem tutaj odrzucenie to nie oddalenie i dalsza droga sprawy jest określona.

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]