Informacja dla Rzecznika Praw Konsumenta

Poniższy wpis zamieściłem jako komentarz kilka tygodni temu, ale są o niego zapytania, więc opublikuję go jako osobny wpis.

Jest to skrótowa informacja dla Rzecznika Praw Konsumenta o naszym pozwie, przydatna w rozmowie telefonicznej czy na spotkaniu.

Wytaczamy pozew Bankowi Millennium.
Reprezentuje nas jedna z największych kancelarii prawnych w Polsce: Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy Spółka Komandytowa.
Na dzień dzisiejszy umowę z kancelarią podpisało ponad 900 osób. Po złożeniu pozwu i ogłoszeniach w prasie liczba ta może znacząco wzrosnąć.

Nasz pozew jest oparty tylko i wyłącznie na podstawach prawnych.
W 2010 roku SOKiK wpisał do rejestru klauzul niedozwolonych paragrafy umów hipotecznych, w których Bank przeprowadzał przeliczenia kredytów walutowych po kursach wyznaczanych na podstawie tabel ogłaszanych przez Bank.
Mimo reklamacji i prób ugody podejmowanych przez kredytobiorców Bank odmawia jakichkolwiek działań zadośćuczyniających za wieloletnie egzekwowanie nielegalnych zapisów w naszych umowach.

Pozew zbiorowy będzie pozwem o ustalenie odpowiedzialności odszkodowawczej Banku za stosowanie nielegalnych zapisów w umowach hipotecznych.
Po wygraniu potrzebne będą pozwy indywidualne, o zwroty konkretnych kwot, na podstawie wyroku pozwu zbiorowego lub ugoda z Bankiem.

Grupa poszukuje wsparcia Rzecznika Konsumentów, by nie stawiać przed zadaniem reprezentowania grupy osoby prywatnej.
Wszelkie przewidywane koszty: kaucję, opłaty sądowe i potencjalną kwotę 43.200zł w razie przegrania sprawy, na podstawie rady Kancelarii, zbieramy na osobnym koncie w zarządzie Kancelarii – każda osoba przystępująca do pozwu składa tam określoną kwotę. Pozwoli to uniknąć problemów z ewentualnym późniejszym ściąganiem pieniędzy od uczestników pozwu.
Wszelkie zadania administracyjne, na podstawie umowy, przejęła na siebie Kancelaria DTW. Jej zadaniem jest także maksymalnie odciążać Rzecznika we współpracy z Grupą – wyznaczone zostały osoby zajmujące się sprawą i zapytaniami oraz założone zostało bezpieczne forum do komunikacji uczestników pozwu z Kancelarią.

Komentarz

  1. kaelpl

    Na szczęście ta informacja przestała być aktualna :-) W dniu 11.04.2014 funkcję reprezentanta grupy zgodził się objąć Rzecznik Konsumentów – czyli bardzo ważna instytucja, która broni praw konsumentów w sporach z przedsiębiorcami.

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]