Ważny termin wyznaczony w umowie z Kancelarią DTW

21 marca 2014 roku, termin, który w umowie z Kancelarią jest mocno podkreślany. Data ta miała służyć jako termin oceny zainteresowania pozwem i decyzji co dalej.
Jednak już jakiś czas temu okazało się, że liczba osób jest wielokrotnie wyższa niż zakładane minimum. Nie tylko wyższa, ale także zbliża się do punktu, który zapewni członkom pozwu brak późniejszych, dodatkowych wpłat na rzecz sądu i Kancelarii.

Przechodząc do istoty wpisu – dnia 21 marca 2014 roku umowę z Kancelarią podpisało oraz dokonało wpłaty 712 osób.

Ważna informacja – zgodnie z brzmieniem umowy z Kancelarią, wpłata w kwocie 500,00 PLN brutto dotyczy osób, które przystąpią do grupy przed złożeniem pozwu (a to jeszcze kilka tygodni potrwa).
Proszę się więc nie obawiać – nadal przyjmujemy zgłoszenia pobierając tą kwotę.

27 komentarzy

 1. binaro

  super, bardzo ładnie :)
  Parafrazując klasyka: „w imię zasad skurw.. tzn. Banku Millennium”

  Jeszcze Polska nie zginęła, póki bzykać się nie dajemy ;)

 2. adriannaS

  czy Kancelaria odbiera listy polecone? czy w ogóle można uzyskać jakaś informację, czy moje dokumenty, wpłata są u nich? od poniedziałku na stronie poczty polskiej jest informacja, ze list polecony z moje umową jest nieodebrany, dzwoniąc do Kancelarii również niczego nie można się dowiedzieć, odsyłają do maila…

  1. piotrwk (Autor)

   Jak widać odbiera, bo w tym tygodniu zostało podpisane 320 umów. Widocznie jest to taki zalew, że odpowiedź otrzyma Pan później.

 3. lu

  Prosze sie nie stresowac, na pewno wszystko dotrze na czas i zostanie odebrane, ostatecznym potwierdzeniem jest odeslana przez kancelarie podpisana umowa wraz z faktura, ale przy tym „pospolitym ruszeniu” moze to troszke dluzej trwac.

 4. Jakuk

  Odbiera i jezeli był to list polecony to mozna sprawdzić kiedy został doreczony do kancelarii za pomoca linku: http://emonitoring.poczta-polska.pl/
  wystarczy wpisać pełny nr pod jakim zostala nadana przesyłka o otzymamy dane o jej „losach”.
  Na potwierdzenie czyt fakturę i zwrot podpisanej umowy przez kancelarię czakałem okolo dwu tygodni.

 5. miniski

  czy zgłoszenie do pozwu po 21 marca jest na tych samych warunkach finansowych?

  1. piotrwk (Autor)

   Tak, do czasu wniesienia pozwu. Ale proszę się zapoznać z wpisem w FAQ.

 6. adriannaS

  Wszystko ok. Odezwała się Pani z Kancelarii! Dziękuję za otuchę. P.s. piortwk, po czym wniosłeś, że jestem mężczyzną…? mój login jest jakby nie patrzeć damski ;)

  1. piotrwk (Autor)

   Oj, przepraszam. Pewnie pora późna…

 7. Wini

  Witam,

  Wg umowy 21 marca 2014 minał termin wpłacenia przez grupę sporych kwot na konto kancelarii (wynagrodzenia w wysokosci 50% ustalonej stawki min. 50 o00 pln netto oraz wynagrodzenia za obsluge administracyjna – 50 000 pln).
  Rozumiem, ze te kwoty maja pochodzic z indywidualnych wplat po 500 pln wysylanych po podpisaniu umowy?
  Czy te kwoty zostaly juz opłacone? Czy podawana liczba podpisanych umow (juz ponad 700) oznacza, ze te osoby juz przelaly swoje 500zl i kancelaria otrzymala wymagane kwoty 700×500=350 000 pln ?
  To by oznaczało, ze zebrano już znacznie więcej i nawyżka bedzie zaliczona na poczet kolejnych wpłat, ktore za kilka tygodni grupa ma wpłacić kancelarii (Kwotę Kosztów i Kwotę wpisu – w sumie ok 150 000 PLN) ?

 8. piotrwk (Autor)

  Tak. I nie. Do pełnego opłacenia wszystkich możliwych, najwyższych kwot potrzeba 832 osób w pozwie.

 9. madzik_w

  o, w tym tygodniu nie było informacji jeszcze ile nas jest. Możesz wyjawić?
  mi na swoją umowę kazano jeszcze czekać :)

 10. piotrwk (Autor)

  Będzie jak zawsze – w piątek. Tylko ostatni tydzień był inny :-)

  1. madzik_w

   no i nie było maila :)

   1. piotrwk (Autor)

    Była :-)
    Nawet dwie, ale drugą opublikowałem dopiero dzisiaj.

    1. madzik_w

     to ja wcześniej dostawałam, a teraz nie… hmmm

 11. jaklap1

  witam ile by kosztował konkretnie mnie ten pozew jeśli teraz chciał bym dołączyć prosił bym o odpowiedż na e-mail – jaklap1@tlen.pl
  Kredyt zaciągnołem w 2007-8 roku i na pewno mam tak jak wszyscy tutaj nie dozwolone wpisy

  1. piotrwk (Autor)

   Tyle samo. Stawka będzie podwyższona po złożeniu pozwu. Proszę zajrzeć do FAQ.

 12. Krystian Wielogorski

  Witam,

  Niestety „Kancelaria”, która zajmuję się powyższym pozwem zbiorowym jest co najmniej niewiarygodna. Po próbie telefonicznego kontaktu, nikt nie był w stanie udzielić mi podstawowych informacji na temat przedmiotowego pozwu. Polecono mi kontynuowania kontaktu w formie mailowej. Po wystosowaniu maila z podstawowymi zapytaniami około miesiąca temu, do dzisiaj nie spotkałem się z żadną odpowiedzią. Jakość świadczonych przez „Kancelarię” usług może zatem rodzić poważne wątpliwości a kierowane do nich pieniądze mogą być stracone. Chyba należy zastanowić się nad wyborem bardziej wiarygodnego pełnomocnika.

  1. piotrwk (Autor)

   Przykro mi, ale trudno powiedzieć o co Pan pytał i czy Kancelaria mogła na to odpowiedzieć lub czy posiadała adekwatną wiedzę.
   Wszystkie istotne informacje o pozwie są zamieszczone na ich stronie i częściowo na blogu (min. na FAQ).
   Pana mail się pewnie zagubił wśród tysięcy innych pytań.
   Szkoda jeśli z tego powodu nie przystąpi Pan do pozwu, ale ze swojej strony nic nie mogę zrobić.

 13. Krystian Wielogorski

  Coś mi się również wydaję, iż cała ta strona stanowi fasadę tej „Kancelarii” mającą na celu ominięcie przepisów o reklamowaniu się adwokatów.

  1. piotrwk (Autor)

   Bardzo mi Pan pochlebia mianując mój skromny, prywatny blog agenturą jednej z największych Kancelarii prawnych w Polsce :-)
   Niestety DTW nie złożyło mi jeszcze propozycji współpracy ;-(

 14. lu

  Gdyby zechciał Pan uważniej poczytać blog, to zorientowałby się Pan, że powstał zdecydowanie wcześniej niż została wybrana kancelaria, wiec Pana sugestie są conajmniej śmieszne.

  1. Krystian Wielogorski

   Co najmniej śmieszne jest sposób naganiania klientów dla przedmiotowej Kancelarii. Ciekaw jestem jak wygląda kontakt osób poszkodowanych z pełnomocnikiem. W moim wypadku chodzi o kwotę 1.200.000 zł i wolę się upewnić zanim oddam moją sprawę w ręce osób, które jedynie podejmują próbę rozwiązania sytuacji, a tak naprawdę nie wystosowały nawet żadnego pisma do banku o charakterze negocjacyjnym, tylko od razu zamierzają przystępować do drogi sądowej. Trochę to wszystko nieudalne, zważywsze na fakt iż ów pozew miał być już złożony.
   Przykro to mowić ale jeżeli prawnicy z DTW nic nie ugrają w grę wchodzić będzie powaga rzeczy osądzonych co na dobre przypieczętuję nasze kredyty.

 15. Rachela

  Witam,
  mam pytanie czy po wpłaceniu pieniędzy na konto kancelarii i wysłaniu do nich maila z chęcią przystąpienia do pozwu mam cierpliwie czekać na przysłanie umowy czy próbować się skontaktować z kancelarią? :)

  1. piotrwk (Autor)

   Należy poczekać kilka dni. Umowa musi zostać „obrobiona”, wysłana i dostarczona przez pocztę.

 16. piotrwk (Autor)

  Pozew jeszcze nie powinien być złożony. Warto się zapoznać ze sprawą, a dopiero potem rzucać oskarżenia.
  Próby składania reklamacji i wszelkiej maści pism składało wielu z nas – znowu warto by było najpierw poczytać blog, a potem wylewać swoje żale.
  Kancelaria DTW została wybrana z ofert złożonych przez około 40 dużych kancelarii.
  Jeśli jednak nie odpowiada Panu ten wybór reprezentacji w sądzie, to proszę wybrać swojego prawnika. Nie ma żadnego przymusu, ani naganiania.

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]