Przyjęciu do rozpoznania pozwu grupowego o ubezpieczenie niskiego wkładu własnego (UNWW) przeciwko Bankowi Millennium S.A.

13.09.2016 r. w sprawie z powództwa Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Olsztynie przeciwko Bankowi Millennium S.A. (pozew grupowy o UNWW) Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o oddaleniu wniosku Banku Millennium S.A. o wyłączenie jawności postępowania.

Następnie, po przeprowadzeniu rozprawy, Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł o przyjęciu do rozpoznania pozwu grupowego o ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Postanowienie Sądu o przyjęciu pozwu do rozpoznania nie jest prawomocne.

Cytując wypowiedź z grupy mailowej: „byłam na rozprawie, posiedzenie było jawne, ale szczegóły zapewne poda kancelaria […] mogę jedynie napisać, że od dzisiaj spię spokojniej… nasza kancelaria przygotowana do sprawy perfect… prawników mamy wspaniałych :)

Komentarz

 1. maciekp

  Witam serdecznie,

  Mój post dot. pozwu zbiorowego UNWW.

  Otóż na stronie https://pozewgrupowymillennium.dt.com.pl/prawomocna-wygrana-konsumentow-w-sprawie-o-unww/ jest informacja o prawomocnie wygranej w sprawie UNWW.
  Na podstawie historii kredytu otrzymanego z banku – wynika, że bank w moim przypadku pobrał z tytułu UNWW niecałe 2tyś PLN (kredyt CHF z lipca 2006). Niestety bank nie informuje w jakim okresie pobrał tę kwotę. Z drugiej strony w mojej umowie napisane jest:
  „W przypadku występowania ubezpieczenia z tytułu niskiego wkładu własnego kredytobiorcy, uwzględnia się składkę na okres pierwszych 3 lat i uznaje się, że jest ona płatna w dniu uruchomienia kredytu” – czyli wynikałoby, że UNWW zostało pobrane w 2006 roku czyli więcej niż 10 lat temu…

  Pytanie – czy w takim razie jest szansa na odzyskanie kosztów UNWW jeżeli minęło 10 lat?

  I dodatkowo, czy jest sens aby przy relatywnie niskich kosztach UNWW (w moim przypadku 2tyśPLN) przystąpić do pozwu zbiorowego o którym kancelaria informuje: https://pozewgrupowymillennium.dt.com.pl/ogloszenie-w-prasie-o-wszczeciu-postepowania-grupowego-o-unww/ ?

  Z góry dziękuję za informacje, pozdrawiam,
  MP.

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]