Sejm utrąca ustawę pomocy frankowiczom

Szefowa komisji finansów Krystyna Skowrońska poinformowała, że prezydium sejmowej komisji finansów zdecydowało, że komisja nie zajmie się poprawkami Senatu do ustawy „o frankowiczach” z uwagi na „duże wątpliwości konstytucyjne”.

Decyzja ta, z dużym prawdopodobieństwem, spowoduje, że parlament nie zakończy procedury uchwalania ustawy „o frankowiczach” przed końcem kadencji. Oznacza to, że ustawa przepadnie, bo zgodnie z zasadą dyskontynuacji projekty nieuchwalone nie przechodzą do następnej kadencji.

Z jednej strony należy komisji przyznać rację – ustawa jest ewidentnie niezgodna z konstytucją, jednak z drugiej strony można tutaj zauważyć prostą grę polityczną naszych Przewspaniałych Przedstawicieli Narodu – tak chcieli pomóc, ale nie wyszło, bo czasu za mało, bo wakacje, bo poprawki, bo kampania, bo…

Myślę, że nie warto tutaj wchodzić w domniemaną presję lobby bankowego, dla którego ta ustawa nie była bardzo zła, chociaż gorsza od stanu obecnego, mimo że legalizowała nielegalne działanie na kredytach indeksowanych.

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]