Wygrana indywidualna w sprawie o UNWW

Wpis opracowany na podstawie komentarza barbara2.

Pani Barbara wygrała sprawę o UNWW w dwóch instancjach, opłaconą w 2011r.
Uzyskała zwrot 16tyś. złoty i zwrot kosztów.
Po wygranej odmówiła podpisania aneksów dot. ubezpieczenia.

Podstawa pozwu – zmiana ubezpieczyciela bez zmiany w umowie.
Ważna dla wielu osób data – 31 maja 2009 roku – wygaśnięcie umowy z TU InterRisk i nawiązanie współpracy z TU Europa (jeśli ktoś posiada pewną informację o dacie rozwiązania współpracy z TU Europa, proszę o podesłanie).

Sygnatura sprawy IC 1354/12 Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie oraz sygn. akt VCa 2170/13 Sądu Okręgowego w Warszawie.

6 komentarzy

 1. Dabrobea

  29 sierpnia złożyłam pozew do SOKiK przeciwko BM o UNWW. Mój pozew nie dotyczy zmiany ubezpieczyciela, kwestionuje UNWW jako takie. Podstawą do złożenia pozwu okazało sie pismo Powatowego Rzecznika Praw Konsumentów który zakwalifikował moje zapisy dotyczące ubezpieczenia jako klauzule niedozwolną i nakazał bankowi zwrot wszystkich składek. Czekam na rozwój wypadków :)

 2. jolanta.gaura

  Dabrobea@
  Czy mogłabym poprosić o wzór pisma do Rzecznika, również chciałabym złożyć pozew w tej sprawie. Mój mail: jolanta.gaura@gmail.com

 3. robaleq

  Witam !!!
  również prosił bym o wzór pisma do Rzecznika, również chciałbym złożyć pozew w tej sprawie. Mój mail: robaleq@gmail.com

 4. Ania P.

  Czy mogłabym poprosić o wzór pisma ,mail annepe@poczta.fm

 5. Damian Haftkiewicz

  W ubiegłym miesiącu odzyskałem z pomocą Arbitra składki za 2010 i 2013 rok. W lutym br. BM pobrał ode mnie kolejną składkę, którą chciałem odzyskać tą sama metodą. Wczoraj otrzymałem od nich pismo, że znów współpracują z TU InterRisk i w związku z tym składka została pobrana zgodnie z umową. Czy ktoś z Was również miał taką sytuację? Jak potwierdzić, czy faktycznie składka została wysłana do TU InterRisk?

  1. marw82

   Ja dziś również otrzymałem pismo, że kolejna składka zostanie przekazana do TU Interrisk, więc nie jest to raczej „redakcyjna” pomyłka.

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]