Proces formowania Grupy zakończony. Możliwe jest nadal przyjęcie do grupy po złożeniu pozwu.

Informacja od Kancelarii DTW:

Zgodnie z harmonogramem zakończone zostały prace nad projektem pozwu. W dniu dzisiejszym projekt pozwu został przesłany do analizy Rzecznikowi Konsumentów.

Trwa weryfikacja nadesłanych dokumentów pod kątem ich kompletności oraz zamykanie nowych zgłoszenia, których w ciągu ostatnich 3 dni wpłynęła rekordowa liczba.

Zbliża się ku końcowi etap formowania Grupy przed złożeniem pozwu. Do końca 9 maja 2014r. możliwe jest dokonanie nowego zgłoszenia na obecnie obowiązujących warunkach wynagrodzenia.

Ze względu na ten fakt informujemy, że dla osób, które do 9 maja 2014r. dokonały zgłoszenia do pozwu:

 • OSTATECZNY TERMIN, w jakim do kancelarii powinno zostać DORĘCZONE oświadczenie o przystąpieniu do Grupy (oryginał) oraz umowa kredytowa z ewentualnymi aneksami (oryginał/kopia poświadczona notarialnie/kopia poświadczona przez bank/uwierzytelniona kopia z akt sądu wieczystoksięgowego) to: 23 maja 2014r.;
 • jeśli dokumentacja wpłynie po tym terminie, wówczas Członek Grupy zachowuje prawo do dotychczasowych zasad wynagrodzenia, natomiast możliwym jest, że zostanie uwzględniony w pozwie po jego złożeniu.

Zakładamy że wszelkie prace nad przygotowaniem dokumentacji zakończą się z dniem 30 maja 2014r. (piątek). Złożenie pozwu planowane jest w dniu 02 czerwca 2014r. (poniedziałek).

Dochowanie tych terminów zależeć będzie od akceptacji treści pozwu przez Rzecznika Konsumentów, będącego Reprezentantem Grupy, jak również od tego jak wielu z Państwa nie dostarczy wymaganej dokumentacji w terminie do 23 maja 2014r.

14 komentarzy

 1. mapas

  Coś mi się wydaje, że ta rekordowa liczba zgłoszeń jest przez artykuł jaki pojawił się 08.05 na głównej stronie dużego portalu o wygranej klientów z mBankiem. W treści artykułu były odnośniki i wątki o pozwie przeciw Millennium. Sam w ten sposób wpadłem w grupę zainteresowanych… Jeśli „grupa” będzie większa niż stary portfel mBanku to medialnie będzie głośno :)

 2. max47

  Tak właśnie i ja zwróciłem uwagę na wspomniany artykuł o wygranej klientów mBanku .Chciałbym przystąpić do grupy ,ale chętnie porozmawiałbym o tym telefonicznie . Umowę na kredyt hipoteczny w chf zawarłem w 2004 roku . &2 o który mowa w pozwie trochę różni się , ale moim zdaniem treść zawiera to samo . Do tego mam aneks również z 2004 , gdzie ogólnie rzecz biorąc bank ustala kurs walut w/g agencji Reuters z danego dnia i zaznacza że może odbiegać ów kurs o 10% od kursu bazowego . Jeszcze sprawa ubezpieczenia kredytu i kredytobiorców , – z góry narzucona nie wiem czy tam również można szukać nieprawidłowości na szkodę klienta

  1. piotrwk (Autor)

   Jeśli chce Pan zasięgnąć informacji to proszę zadzwonić do Kancelarii. Tam udzielą ich Panu w pełni i fachowo.

 3. AdamC

  @mapas
  Dokładnie tak jak piszesz. Wieczorem o tym przeczytałem, do późna w nocy studiowałem stronę www, wpisy na forum, skanowałem umowy, by ostatniego dnia dołączyć do „grupy”. Trzymam za nas kciuki :)

 4. Marek Sz

  Dostałem już podpisaną umowę od kancelarii i dokonałem wpłaty. Natomiast nigdzie nie mogę znaleźć formularza przystąpienia do grupy. Rozumiem, że to Kancelaria będzie wysyłać do mnie przed 23 maja taki formularz, a ja muszę go dostarczyć przed tą datą wraz z oryginałem umowy kredytowej?

  1. piotrwk (Autor)

   Jeśli otrzymał Pan od Kancelarii podpisaną przez nich umowę, to automatycznie powinien Pan otrzymać dostęp do forum. Na nim jest umieszczony wzór oświadczenia. Można je także pobrać stąd: Oświadczenie Członka Grupy o przystąpieniu do Grupy (pozew o ustalenie odpowiedzialności przeciwko Bankowi Millennium S.A.).
   Proszę pamiętać, że każda osoba podpisana pod umową musi wysłać osobne oświadczenie.
   Do oświadczeń należy także dołączyć oryginał umowy kredytowej lub jest kopię potwierdzoną notarialnie.

   1. Marek Sz

    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Dostępu do forum niestety nie mam. Kancelaria chyba nia nadąża z wprowadzaniem adresów e-mail do systemu, bo próbowałem się zarejestrować zarówno swoim, jak i żony, ale żaden nie działa.
    Chciałem się jeszcze upewnić. Jeżeli mam umowę z żoną, to muszę przesłać oświadczenie swoje, oświadczenie żony i 2 kopie notarialne (dla siebie i żony)?

    1. lu

     2 oswiadczenia i 1 kopie notarialnie poswiadczonej umowy z bankiem.

 5. Dosz

  Panie Piotrze,
  9 maja wysłałam na adres kancelarii deklarację przystapienia do pozwu ze skanem umowy, zgodnie z informacja uzyskaną z kancelarii. Do tej pory nie uzyskałam wskazówek co dalej. Jak widzę powyżej powinnam przesłać na adres kancelarii oryginał umowy kredytowej z oryginałem oświadczenia. Nie wiem skad takie oswiadczenie mam wziąć, czy coś jeszcze? Dziękuje za informację. Do 23 czasu mało.

  1. piotrwk (Autor)

   Proszę nic na razie nie wysyłać ani nie dokonywać przelewu tylko czekać na umowę.
   Jeśli mija za dużo czasu (czyli powiedzmy w czwartek) proszę dzwonić do Kancelarii i pytać na jakim etapie są dokumenty.

 6. Dosz

  Panie Piotrze, widzę , że powyżej załączone jest oświadczenie o które pytam. Także dziekuję.
  Powyżej jest również mowa o podpisanej przez kancelarię umowie. O jaką umowę chodzi, czy muszę czekać aż kancelaria „zatwierdzi ” moja umowę kredytową i mi ją odeśle. Czy muszę czekać na informacje od kancelarii, czy sama moge podpisać oswiadczenie i wysłać z oryginałem umowy kredytowej?

 7. lu

  Chodzi umowę z kancelaria. Po zgloszeniu checi przystapienia do pozwu przeslala Pani dane do umowy oraz skan umowy z bankiem, kancelaria powinna przesłać Pani mailem umowę z kancelarią, należy ją podpisać i odesłać 2 egz., potem kancelaria odsyla 1 egz. podpisany przez nich. Proszę poczekąc aż prześlą Pani umowę i wtedy odesłać umowę z kancelarią, umowę z bankiem (lub kopię notarialnie poświadczoną wraz z ewentualnymi aneksami) oraz oświadczenie.

 8. darr55

  Witam,jaką datę wpisać na umowie z kancelarią ,datę wysłania dokumentacji ?

  1. piotrwk (Autor)

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]