Na koniec tygodnia mamy już 400 osób w pozwie

Kancelaria Drzewiecki Tomaszek i Wspólnicy Sp. K. poinformowała, że w piątek 14 marca o godzine 16:00 liczba osób, które podpisały umowy i wpłaciły wymagane środki, wynosi 391 osób.

Jak widać ostatnie dni charakteryzują się dużą dynamiką wzrostu liczebności grupy.

A czy Ty wysłałeś już swoją umowę?

17 komentarzy

 1. madzik_w

  fajnie że są oficjalne liczby chętnych :) no to raz kozie śmierć!

 2. Piotr7

  Z przyjemnością wysłałbym podpisaną umowę gdybym ją dostał :( Do kancelarii wysłałem dwa maile z danymi do umowy 2 i 8 marca. W poniedziałek zadzwoniłem do kancelarii, pani obiecała że przekaże dane prawnikowi żeby przygotował umowę i miałem czekać na maila. Do dziś cisza… nic nie dostałem. Jeżeli jest jakiś zator z powodu ilości zgłoszeń to kancelaria chyba powinna trochę przesunąć termin jeżeli nie jest w stanie sprawnie odsyłać przygotowane umowy. Wiele osób nie ze swojej winy zapłaci 5 stów więcej..

  1. piotrwk (Autor)

   Jeśli Pana dane zostały prawidłowo przesłane do Kancelarii, to obowiązuję Pana opłata 500zł. Oczywiście jeśli opłata zostanie wniesiona po przesłaniu umowy i przed wniesieniem pozwu do sądu.

 3. roy

  a czy sprawa była zgłaszana do Sądu Polubownego, który działa przy Komisji Nadzoru Finansowego, jakie tam były wyniki?

  1. piotrwk (Autor)
 4. Anita Z

  Mam nadzieje że i moje zgłoszenie doczeka się!

 5. madzik_w

  dzisiaj rozmawiałam z kancelarią i powiedziano mi że nawet jak odpowiedzą po 21szym, to ten kto się zgłosił do 21go ma opłatę 500 zł.

 6. artur.m

  nawiązuję do Piotr7
  Kancelaria wysłała do mnie umowę z pustymi polami do wypełnienia.
  Taką też wypełnioną przeze mnie umowę wysłałem dzisiaj do Kancelarii (skany na maila). Dołączyłem oczywiście skany z umów kredytowych aneksy itp.

  Wydaje mi się, że Kancelaria nic nie musi wypełniać, a jedynie odsyła już później podpisaną umowę.

  1. piotrwk (Autor)

   Jak ma dane to wypełnia i przysyła wypełnioną umowę.
   Ale można też samemu wypełnić i posłać do nich. Będzie szybciej.

 7. kaelpl

  Kancelaria poinformowała dzisiaj telefonicznie, że została już przekroczona liczba 500 uczestników, którzy podpisali umowę i wnieśli opłatę !!!

 8. Annaa123

  Dzień dobry dokonałam wpłaty, przesłałam swoje dane lecz nadal nie dostałam umowy do podpisania. W mailu poinformowano mnie, że mogę nie zdążyć do 21 marca.
  Czy osoby, które dokonały wpłaty i zgłosiły się przed 21 marca obowiązywać będzie kwota 500zł? Mam nadzieję. Czy ktoś posiada informacje w tym temacie?

  1. piotrwk (Autor)

   Tak, będzie obowiązywać.

   1. Annaa123

    Dziękuje za odpowiedź:)

 9. AGNS1

  Jest problem z nawiązaniem kontaktu z kancelaria. Na wysłaną w dniu 17.03.2014r. deklarację przystąpienia do pozwu wraz z danymi do umowy, otrzymałam jedynie automatycznie wygenerowaną wiadomość powitalną. Telefonów nikt nie odbiera, a raczej rozłącza połączenie. Trochę to niepoważne.
  Mam nadzieję, że Ci którzy zadeklarowali przystąpienie do pozwu przed 21.03.2104r., a nie podsiali umowy z przyczyn od siebie niezależnych, będą ponosić opłatę ustaloną na kwotę 500zł.

  1. piotrwk (Autor)

   Jeśli nie otrzymała Pani wypełnionej umowy, to proszę wydrukować „czystą” umowę u siebie, wypełnić i posłać do Kancelarii.
   Oczywiście ze skanami umowy hipotecznej i adekwatnych aneksów.
   Tak przesłana dokumentacja jest prawidłowa i gwarantuje cenę 500zł.

 10. kasia74

  Witam. Tez wysłałam maila do kancelarii ale do dnia dzisiejszego jeszcze nie otrzymałam umowy. A odnośnie umowy z Kancelarią, jest tam kilka punktów dot. kosztów dodatkowych. W niektórych pkt. kancelaria konkretnie podaje kwoty wynagrodzeń jakie członkowie grupy musza zapłacić. Ale czy ktoś wie co oznaczają punkty z umowy:
  1/ &6 pkt. 10 który mówi o wynagrodzeniu za koszty zastępstwa sądowego od przeciwnika w wysokości 6-krotności stawki minimalnej itd. ?
  2/ &6 pkt 11 o kosztach związanych z dzialalnością kancelaria np: koszty sadowe, pocztowe, kurierskie?
  3/ &6 pkt. 14 opłaty dodatkowe w toku procesu np: zaliczka dla biegłych, koszty procesowe itd.
  Czy wiadomo jakie to są kwoty opłat ? Czy kancelaria podawała komuś z grupy jakie to są mniej więcej kwoty. Aby nagle się nie okazało ze te koszta dodatkowe są nagle duże?

  1. piotrwk (Autor)

   Proszę się zapoznać z tym linkiem
   Ad.1) To kwota jaką bank będzie musiał zapłacić po przegranym procesie. Kancelaria pobierze to dla siebie.
   Ad.2) Koszty te są wymienione, ale nie wiadomo czy jakieś będą. O podstawowych wiemy i są zbierane przy podpisywaniu umowy.
   Ad.3) Biegłych raczej nie będzie, bo nie ma ich do czego powoływać.
   Wszelkie możliwe i niemożliwe koszty były X razy wałkowane na grupie mailowej.

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]