Pozew grupowy przeciwko BRE Bank

Użytkownik muchad podesłał link do gazeta.pl w sprawie przewidzianego na 19 czerwca 2013 procesu grupowego przeciwko Bankowi BRE.
Proces dotyczy innego Banku i innych niedozwolonych klauzul, ale pokazuje jak można się zorganizować i jak wygrywać z instytucjami finansowymi.

Sprawa ciągnie się od dawna, znana może części z Was jako „stary portfel CHF” lub „nabici w mBank”.

Początek artykułu:
W Łodzi rozpoczyna się sprawa przeciw BRE Bankowi z pozwu grupowego
19 czerwca odbędzie się pierwsza rozprawa przeciw BRE Bankowi dotycząca kredytów hipotecznych tzw. starego portfela.
Łódzki sąd okręgowy został wyznaczony do sprawy, w której z powództwa Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie w postępowaniu grupowym, do którego przystąpiło 1247 osób, oskarżony jest BRE Bank. To osoby, które w jego oddziałach detalicznych, mBanku i Multibanku, zawarły umowy o kredyt hipoteczny waloryzowany kursem franka szwajcarskiego. W pozwie zarzucono bankowi nienależyte wykonywanie umów zawartych w latach 2005-06. W pozwie Miejski Rzecznik Konsumentów wniósł o ustalenie odpowiedzialności odszkodowawczej BRE Banku wobec członków grupy.
Według klientów banku w umowach tzw. starego portfela znajduje się budzący zastrzeżenia zapis regulujący zmiany oprocentowania. Wskazywali, że przy niekorzystnej dla nich zmianie pewnych parametrów ekonomicznych bank podnosił oprocentowanie kredytu, a przy zmianie korzystnej – nie obniżał go lub obniżał w niewystarczającym zakresie. Ich zdaniem spowodowało to szkodę po ich stronie z tytułu pobierania wyższych kwot tytułem oprocentowania kredytu w okresie od stycznia 2009 r. do końca lutego 2010 r.
[…]
Całość i komentarze można przeczytać tutaj.

2 komentarze

  1. marw82

    Kancelaria, która prowadzi ten proces, to Kancelaria Wierzbowski Eversheds z Warszawy – ta sama, z którą współpracuję w sprawie pozwu zbiorowego z Bankiem Millennium.

  2. Pingback: Pozew grupowy przeciwko BRE Bank | Millennium &...

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]