Postanowienie Sądu Apelacyjnego w sprawie przeciwko Getin Noble Bank SA

Na stronach Kancelarii Law24 (Komarnicka Korpalski Kancelaria Prawna sp. j.) pojawiło się pisemne uzasadnienie postanowienia Sądu Apelacyjnego w sprawie pozwu grupowego przeciwko Getin Noble Bank SA.

Przypominam, że pozew ten został odrzucony przez Sąd Okręgowy, więcej informacji w artykułach:
/2015/03/09/pozew-zbiorowy-przeciwko-getin-noble-bank-odrzucony/
i
/2015/03/09/komentarz-do-decyzji-sadu-o-odrzuceniu-pozwu-przeciwko-getin-noble-bank/

Na zakończenie artykułu zamieściłem odnośniki do pełnej treścią uzasadnienia.
Uzasadnienie umieszczam w dwóch formach – średnio czytelny skan PDF i dokument z Worda. Po zapoznaniu się z uzasadnieniem widać jak kardynalne błędy popełnił Sąd Okręgowy w ocenie tej sprawy.

Najciekawsze, moim zdaniem, jest wskazanie Sądu Apelacyjnego, że meritum instancji pozwów zbiorowych jest ułatwienie dostępu obywateli do aparatu sprawiedliwości. W związku z tym Sąd może w postępowaniu usuwać pojedyncze osoby, które nie spełniają warunku pozwu i nie ma to wpływu na pozew jako taki.

Kolejna ważna sprawa – prowadzenie przez kredytobiorcę działalności gospodarczej nie może go pozbawić z automatu statusu konsumenta. Status ten zależy tylko i wyłącznie od wpływu działalności gospodarczej na wykorzystanie kredytu i/lub od warunków zawartej umowy. Wszelkie umowy zawierane przez Getin Noble Bank (i Millennium Bank) były zawierane w trybie kredytów konsumenckich.

Przeczytaj uzasadnienie postanowienia Sądu Apelacyjnego w sprawie przeciwko Getin Noble Bank SA –  skan PDF wersji papierowej uzasadnienia.
Wersja w formacie .doc.

Skomentuj

Strona używa plików cookie. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki. [ więcej ]